Direksiyon ve Pompa Tamiri
Artan talepler ve değişime uğrayan yollar sonucunda üretilen Hidrolik yardımlı güç direksiyonları, direksiyonun döndürme kuvvetini azaltmak ve şoföre aracı daha kolay bir şekilde kullanma imkanı vermek üzere düzenlenmişlerdir. Bunun içinde hidrolik basınçlardan yararlanılmıştır.

Geliştirilen Hidrolik Direksiyon sistemleriyle araç hızının düşük olduğu zaman ve park esnasında daha fazla hidrolik yardım sağlanmakta, araç hızı artıkça hidrolik yardımın miktarı azaltılarak daha rahat ve güvenli sürüş sağlanmaktadır.

Hidrolik Direksiyon Sisteminin Gerekliliğini şu şekilde açıklayabiliriz.
Kullanım rahatlığı arayışı, sürüş konforunu arttırmak, keskin virajları dönmeyi kolaylaştırmak, keskin ve zor yol şartlarının sürücüye aktarılmaması, daha küçük direksiyon eforu sağlamak, kalın radyal lastiklerin ve geniş taban lastiklerin kullanılması, direksiyonu döndürme kuvvetini azaltmak ve şoföre aracı daha kolay yöneltme imkanı sağalamak olarak kısa biçimde açıklanabilir.

Günümüzde hidrolik direksiyon teknolojisi büyük bir mesafe katetmiş ve ilerlemeye devam edecektir.

İşte bütün bunların neticesinde Pehlivan Hidrolik Direksiyon Tamir ve Bakım Servisi ( Kalite ve Deneyimin Bilinen bir numaralı adresi ) olarak en büyük ilkemiz; Bugüne kadar müşterilerimize avrupa standartlarında vermiş olduğumuz hizmeti mümkün olan en ileri seviyeye götürerek sektörün gelişimine ve kalite anlıyışının yükselmesine yardımcı olmaktır.
HİDROLİK POMPALAR

Hidrolik Pompa, mekanik enerjiyi, ismindende anlaşılacağı gibi, hidrolik enerjiye dönüştüren bir elemandır. Hidrolik Pompalar hareketlerini bir kayış aracılığı ile motordan alır ve depodan aldığı akışkanı sisteme aktarır.

Hidrolik Pompalar sanılanın aksine basınç oluşturmaz.

Hidrolik pompalar, modern hidrolik sistemlerde yüksek çalışma performansı, uzun ömür, düşük bakım maliyeti ve fiyatının ucuz olmasından dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürün geliştirme merkezinde yüksek çalışma basıncı, yüksek verim ve düşük gürültü seviyesi olacak şekilde tasarlanmışlardır. Pompalar genellikle tarım makinaları, iş makinaları, ticari araçlar, hidrolik motorlar ve endüstriyel uygulamalarda kullanılmaktadır.
 
 
Pro WEB